Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Cat B-100 problem

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wojtek1

PostPosted: Wed Jan 13, 2016 6:25 pm    Post subject: Cat B-100 problem Reply with quote

Witam kupiłem ostatnio Cat b-100 zainstalowałem treakbuddy 4 i mam problem. Odpala mi sie trek wszystko fajnie ale nie czyta mi map , monituje Bład pliku kalibracji , tak samo jest z atlasami . Na solidzie wszystko smiga poprawnie . Chciałem zamienić solida na coś szybszego ale widzę że sie zawiodłem bo nie chce pracować ta aplikacja z tymi telefonami .
Moze jest jakiś patent na poprawną pracę tej aplikacji na tym sprzęcie.
Back to top
View user's profile Send private message
Ranger

PostPosted: Wed Jan 13, 2016 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

E, coś kolega komplikuje proste sprawy Smile
Po pierwsze - nie treakbuddy 4, bo czegoś takiego nie ma. Jest TrekBuddy, w różnych wersjach, czyli z różnymi cyferkami.
Po drugie - wystarczy otworzyć menu aplikacji, Informacje i tu jest napisane jaki jest numer wersji pliku aplikacji jako takiej. Dokładniej - numer 4.0 miała wersja aplikacji dla telefonów z Javą, której nie ma w ofercie od dwóch lat. A ten model CAT-a zdaje się pojawił się na rynku trochę później ? Smile
Po trzecie - TrekBuddy na CAT-100 działa, jak się zainstaluje aktualną wersję. Choć to nie może poprawić dość lichego odbiornika gps, jaki się niektórym użytkownikom tego telefonu czasem trafiał.
Więcej informacji użytkowników CAT B-100 można znaleźć używając szukajki na forum, np:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=56657
Back to top
wojtek1

PostPosted: Thu Jan 14, 2016 5:56 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki kolego
Jestem nowy na forum jaka jest ta aktualna wersja ? jak można to proszę o namiar chętnie podzielę sie wrażeniami jak zainstaluje Very Happy
Back to top
Ranger

PostPosted: Thu Jan 14, 2016 8:11 pm    Post subject: Reply with quote

Aktualne wersje są na forum w dziale Versions Smile
http://www.trekbuddy.net/releases/1.30/index.html
Dla tego modelu CAT-a wersja opisana for feature/Java phones (Nokia S40 / Asha, SonyEricsson, Samsung, LG, Siemens, ...)
Jeżeli chcesz spróbować instalacji wersji certyfikowanej, należy pobrać jej plik jar oraz plik aplikacji opisany jako signed jad.
Po czym ustawić rok w telefonie na 2013, zainstalować, przestawić rok na bieżący, ustawić uprawnienia aplikacji, itd. Smile
Back to top
wojtek1

PostPosted: Fri Jan 15, 2016 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Aplikacja sama chodzi załącza gps ale nie wczytuje map , wyrzuca komunikat
InwalidMapExcept ion . W solidzie wszystko dziła poprawnie .
Widać jak sprawuje ten cat w porównaniu z solidem .
Poniżej filmek z demonstracją

https://youtu.be/b1-EibjRPOw
Back to top
Ranger

PostPosted: Fri Jan 15, 2016 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co widać (a raczej nie widać Smile ) na filmie, wczytujesz tzw. mapę rozpakowaną, poprzez wskazanie jej pliku .map.
Zakładam, że po zainstalowaniu aplikacji ustawiłeś w jej uprawnieniach zezwolenie na odczyt/zapis na kartę SD. Jeżeli nie, aplikacja po prostu ten fakt sygnalizuje przy próbie wczytania mapy.
Spróbuj wczytać mapę zapisaną inaczej, w plikach tar/tmi, np.
http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/TrekBuddy_Zabierzow.zip
Back to top
wojtek1

PostPosted: Sat Jan 16, 2016 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Wgrałem twoje mapki z podanego linku i wywala kolejne błędy.
Widze ze jestem jedynym użytkownikiem tego cuda i muszę przestrzec żeby przed zakupem tego sprzętu nie sugerować sie reklamami i testami w sieci .
Firma robi koparki a telefony zleca chinolom . Pod klapką razi napis made in china . Telefon dla człowieka terenowca nie posiada nawet prostej rzeczy zaczepu na smycz żeby uwieść na szyi .
tu widać jak go muli
https://youtu.be/wPQhJhSbYdk
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat Jan 16, 2016 11:05 am    Post subject: Reply with quote

Przestrzegać to raczej trzeba przed takimi opiniami Smile
Przecież z tego filmu wynika jasno, że zainstalowałeś aplikację jako niezaufaną, co może wyciąć jej dostęp do wymiennej karty pamięci.
I taki jest też na filmie później widoczny komunikat przy próbie wczytania mapy:
java.lang.IllegalStateException:FileAPIError;
java.io.Exception:Root device not mounted, root Device:0
Jeżeli aplikacja jest zainstalowana jako niezaufana, to trzeba na jakiekolwiek pytania o dostęp do zasobów stale odpowiadać: Tak.
Lepiej by było, gdyby kolega zamiast kręcenia filmów spisywał dokładnie komunikaty jakie widzi na ekranie i je podawał.
A najlepiej było poprawnie zainstalować aplikację jako zaufaną i ustawić odpowiednio uprawnienia, czego kolega niestety nie zrobił Smile
Poniżej przykład jak zazwyczaj wygląda ustawianie uprawnień przy poprawnej instalacji w tego rodzaju telefonach (w Cat B-100 to chyba jest w sekcji ustawień związanych z Javą, trudno stwierdzić dokładnie, bo instrukcja jest w tym miejscu beznadziejna). Nie wiadomo też, czy telefon zawiera certyfikat Thawte dla aplikacji Java, a takim był Trek podpisany (co w ogóle jest warunkiem poprawnej instalacji aplikacji jako zaufanej).
Niestety i Solid w tym miejscu orłem nie był (nie miał ogólnego certyfikatu Thawte a jakiś własny odpowiednik, co również powodowało różne sztuki instalacyjne) Smile
Ale skoro innym użytkownikom Cat B-100 się udało wczytać nawet niespakowany atlas do 20 tysięcy kafelków ... Smile
Proponuję wypakować mapę Zabierzowa z pliku tar (czyli doprowadzić ją do postaci rozpakowanej) i ponownie wczytać.
Jaki się pojawia komunikat w takim przypadku ?

Uprawnienia_aplikacji_Java.png
 Description:
 Filesize:  88.32 KB
 Viewed:  6536 Time(s)

Uprawnienia_aplikacji_Java.png

CAT_B-100_aplikacja_niezaufana.png
 Description:
 Filesize:  86.43 KB
 Viewed:  6511 Time(s)

CAT_B-100_aplikacja_niezaufana.png

Back to top
wojtek1

PostPosted: Sat Jan 16, 2016 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Zrobiłem tak jak kolega pokazał , u mnie odczyt danych użytkownika ustawiony na zezwalaj . Opcje wyboru (Nigdy ,Zawsze monituj< Monituj na początku, Monituj raz , Zezwalaj )
Mapa rozpakowana . Po naciśnięciu na plik z rozszerzeniem map wyskakuje komunikat
Init map:
InvalidMapexceptio Zabierzow_2010.map
Bład pliku kalibracji:
File:///karta%20pami%fci:trekbuddy/Maps?Zabierzow-2010.map:
jaca.io.IOExcwption munted, rootDevice:0
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat Jan 16, 2016 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

To jakaś kompletna bzdura, nie po to wskazałem na pewnie zrobioną mapę, by oglądać komunikat o walniętym pliku kalibracji Smile
Z tego co mi przychodzi do głowy:
1. Jak zauważyłem, telefon się np. nie spluwa na cms-a, choć to też pliki do wczytania i pewnie pobierane z karty ? Smile
To cms z hecl-em czy bez ? Na początku lepiej jest ćwiczyć z aplikacją bez cms-a w ogóle (wystarczy zmienić nazwę folderu ui-profiles na karcie np. na 1ui-profiles i po krzyku). Raczej nie zaszkodzi Smile
2. Czym się właściwie mógł różnić telefon gościa, któremu się mapy wczytywały ? Domyślnym językiem.
A co widać w ścieżce wypisanej w błędzie ? Próbę tłumaczenia jej na polski przez system telefonu.
Masz jakieś opory, żeby tak dla testu zmienić na moment język telefonu na angielski ? Smile
Back to top
wojtek1

PostPosted: Sun Jan 17, 2016 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Zmiana języka w telefonie na uk english pomogła wczytuje rożne mapy te co wcześniej nie chodziły .
W wersji 4.0 cat działa płynne nie muli wszystko śmiga .
wersja 1.3.0 muli telefon nie można przewijać na mapie i w menu aplikacji za wolno.
wersja1.3.1 działa troszkę szybciej ale nie tak jak w wersji 4.0
Very Happy
W solidzie wersja 1.3.0 i ver .1.3.1 działa szybciej. możne kwestia ustawień?
Cat ma większy ekran lepiej widać jak w solidzie Very Happy
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Jan 17, 2016 10:30 am    Post subject: Reply with quote

No to jakieś rozwiązanie problemu zostało znalezione Smile
Wersja aplikacji opisana jako 4.0 pochodzi zapewne z płatnej wersji TB 4.0 PL. Jeżeli Ci bardziej odpowiada ona do tego modelu telefonu, to w dostępnej w sklepach wersji 4.0 PL Treka na Andka są nadal pliki jad/jar dla prostych telefonów z Javą w wersji 4.0 ...
Natomiast co do istoty problemu językowego - wygląda na to, że leży po stronie oprogramowania systemowego telefonu. Czyli krótko - jak się ktoś decyduje tłumaczyć ścieżki do karty pamięci, to warto czasem sprawdzić czy to rzeczywiście działa Smile
Różnice w szybkości działania poszczególnych wersji TB w różnych modelach są rzeczą dość naturalną.
Dyplomatyczna odpowiedź może być taka - Solid B2710 był i jest na rynku dość popularnym modelem, a w Treku znajdują się nawet opcje przeznaczone wyłącznie dla tego modelu. Nie wiem czy CAT B-100 ma w dzisiejszych czasach szansę, by cieszyć się podobną popularnością. Zmiany na rynku są chyba dość oczywiste.
I to by było na tyle Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum