Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker - moved to github.
Trekbuddy github repository

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Grafika w TB - zbyt maly kompas

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kjezyna9

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 5:34 am    Post subject: Grafika w TB - zbyt maly kompas Reply with quote

Witajcie

Podczas przeszukiwania forum trafiłem na ciekawy wątek w którym zamieszczane są pliki graficzne do Treka : http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=1807

Nie trafiłem jednak na info co trzeba zrobić by podgrać je do aplikacji. Mam w aplikacji katalog "resources" ale on jest pusty. Bardzo proszę o wskazówki.

Niestety z oryginalnym "kompasikiem" w trybie mapy mam pewien problem. Po prostu na moim telefonie on jest dosyć mały i niewyraźnie odcina się od mapy. Nie jest to problemem przy chodzeniu, natomiast mocno utrudnia życie przy jeździe rowerem gdzie nie ma tyle czasu na przypatrywanie się w ekranik. Niestety jeszcze gorzej jest z tymi maleńkimi strzałkami które wskazują kierunek.

Pomyślałe że może zmiana grafik na bardziej kontrastowe coś pomoże.
Back to top
View user's profile Send private message
Ranger

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 8:15 am    Post subject: Reply with quote

W sekcji Themes są różne elementy graficzne, dostosowane do różnych ekranów
http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=10
Jeżeli chcesz by coś podpowiedzieć konkretniej - trzeba przynajmniej podać model używanego telefonu.
Back to top
kjezyna9

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 8:19 am    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
W sekcji Themes są różne elementy graficzne, dostosowane do różnych ekranów
http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=10
Jeżeli chcesz by coś podpowiedzieć konkretniej - trzeba przynajmniej podać model używanego telefonu.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Faktycznie nie podałem telefonu - Sony Xperia E1.

W międzyczasie chyba trafiłem na to o co mi chodziło:

http://www.trekbuddy.net/wiki/index.php?title=Customization

Mam nadzieję że zadziała Smile

Pozdrawiam i dziękuję
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 8:30 am    Post subject: Reply with quote

Xperia E1 ma ekran 480x800, z tym że maluje na nim też przyciski systemowe. Stąd efektywnie jest to trochę mniej niż w innych tego typu modelach.
Gotowych grafik dla tej dość typowej rozdzielczości można znaleźć na forum sporo, ale dlaczego by nie skorzystać z własnej inwencji ? Smile
Back to top
kjezyna9

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 8:34 am    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
Xperia E1 ma ekran 480x800, z tym że maluje na nim też przyciski systemowe. Stąd efektywnie jest to trochę mniej niż w innych tego typu modelach.
Gotowych grafik dla tej dość typowej rozdzielczości można znaleźć na forum sporo, ale dlaczego by nie skorzystać z własnej inwencji ? Smile

Dzięki za link Smile, na pewno coś znajdę, a w skrajnym wypadku spróbuję zrobić coś sam. Nie za bardzo wiedziałem jak się zabrać do podmieniania, ale na wiki jest napisane, że jeśli grafiki wrzuci się je do katalogu resources (który u mnie na razie jest pusty) to aplikacja sięgnie tam zanim zajrzy do własnego jar-a, więc mam nadzieję że ten patent zadziała.

Pozdrawiam
mw
Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Jul 08, 2015 8:45 am    Post subject: Reply with quote

Do jara to zagląda w typowych, oldskulowych modelach z javą Wink
W przypadku Androida - folder resources Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum