Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
TrackOnMapEditor - nová aplikace pro úpravu GPX souboru
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skvedo

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

VasaX: Koukl jsem se na to.
V souboru route.gpx je prázdný tag name pro trasu
Code:
<name></name>
to aplikace neočekávala a došlo k chybě, která zastavila načítání. Tato chyba bohužel nebyla registrována uživatelským rozhraním a tak se zdálo, že se naprosto nic neděje. Opravil jsem načítání, aby s tímto nebyly problémy. Ale objevilo to problém, který budu muset řešit.

Soubor TEst 01.gpx deklaruje, že je verze 1.0 a validita se kontroluje oproti specifikaci verze 1.1. Můžeš klidně kliknout na pokračovat. Kouknu na to, co se s tím dá dělat.

Soubor TEst 02.gpx má nějak rozhozené kódování na diakritice. Dal jsem tam nový dialog varování, který je sdílnější k detailu chyby a pro výstup v kódu nastavil kódování ručně.

Díky za upozornění. Mám nějaké nápady jak zas po nějaké době na aplikaci zapracovat, tak se k tomu snad brzo dostanu a dokopu se.

Verze s opravami na webu zde

K pluginu pro MOBAC:
Zběžně jsem na to koukal a připadlo mi to, že MOBAC má výrazně jinou architekturu pro zdroje map než jsem použil TOME a moc jsem se v tom neorientoval. Pokud vím někdo už na tom pracuje a na webu se potuloval taky aktualizovaný plugin pro Cykloserver.
Back to top
View user's profile Send private message
VasaX

PostPosted: Mon Jan 14, 2013 5:29 pm    Post subject: Reply with quote

Díky za odpověď.
Já jsem se potom taky vrtal a šlo víceméně o to že byl problém mimo jiné s kódováním (UTF-Cool, který způsobily české znaky nekorespondující s kódováním. GPX to zamítl rovnou a nahlásil chybu v prvním řádku, kde se nacházela, podle toho jsem pokusem zjistil že byl problém s českými znaky.
Stejný problém samozřejmě měl i Trekbuddy, který soubor pak nenačetl.
Taky jsem zjistil že při přesunu mezi GPS Route Converterer a TOME se k popisu/komentáři bodu připsal i název (a při vícenásobném několikrát), jako by ho některý z nich zanechal i jako název i jako součást komentáře. Tohle už jsem po tom, co jsem u toho strávil celé odpoledne, dále nezkoumal.

mapy.cz se tu objevily, co vím, zatím pouze jako poměrně krkolomné ale funkční Linux řešení. Což je škoda, protože obzvlášť turistické mapy od Seznamu jsou super. Například rozdíl mezi nimi - v podrobnosti a zaznačených cestách a Cyklo-serverem, například pro dané lokace co jsem si tady zaznačoval, propastný. Samozřejmě u obou často zaznačené turistické cesty jsou trochu mimo a jinak, ale mapy.cz mají podstatně podrobnější popis a více zaznamenaných cest.

Jednoho dne až to tu někdo pro MOBAC rozchodí tak asi bouchnu šáňo .)

PS: Ještě mě zajímalo - v TOME mi nejde zatržítko pro mapy.cz - popisky. Je to normální, nebo je to bug? Celkem by se to hodilo. Smile
Back to top
skvedo

PostPosted: Mon Jan 14, 2013 5:45 pm    Post subject: Reply with quote

Popisky jsou vrstva určená pouze k fotografické vrstvě. Ostatní druhy mapy mají popisky obsažené v sobě a tohle by je jen zdvojilo. Dám tuto informaci do tooltipu.

TOME položku jméno do komentáře rozhodně nekopíruje. Pokud nenastavíš jméno, tak bod žádné nemá (to BodXX je jenom identifikace, aby se nezobrazovala tabulka plná prázdných řádků).
Back to top
guest

PostPosted: Mon Jan 26, 2015 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

Vývoj TrackOnMapEditor už dále nepokračuje?
Když už nic jiného, stačilo by doplnit zimní, případně i další "nové" mapy z mapy.cz - to by němělo dát zase až tolik práce, protože projekce je stejná jako u stávajících vrstev a s GUI se hýbat nebmusí, stačí doplnit názvy map do combo boxu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum