Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Funguje a nebo nefunguje na Symbianu S60?

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
njuska

PostPosted: Fri Jul 13, 2012 10:20 pm    Post subject: Funguje a nebo nefunguje na Symbianu S60? Reply with quote

Dobrý den, omlouvám se za novej topic, ale nenašel jsem nikde relevantní info, jestli tahle navigace funguje na telefonech s OS: Symbian 9.2 S60 3rd Edition, FP1 (Nokia E66). Instalaci na svůj tel jsem věnoval celkem víc, jak 6 hodin (což si myslím je docela dost) a jsem stále ve stejném místě - mapy se načítají asi 5 minut, stejně tak trvá i jakýkoliv posun = tedy naprosto nepoužitelné.
Takže prosím odpověď: Funguje ANO nebo NE? A pokud ano, je někde nějakej elementární a stručný popis, jak zrychlit načítání map na úroveň konkurenčních navigací (tedy okamžité otevření mapy)? Díky.

Co jsem už udělal:
1) Pečlivě pročetl veškeré návody pro instalaci a používání, vč. odstavce pro instalaci v prostředí Symbian. Bohužel mnoho odkazů s mapami a nebo radami již není funkční.
2) Stáhnul, ocertifikoval a nainstaloval servisní aplikaci TrekBuddyService3rd.sis
3) Nainstaloval Java aplikaci TrekBuddy pro Symbian v. 1.1.1 a podle návodu nastavil zabezbečení
4) Dlouhou dobu hledal na internetu nějaké použitelné mapy!
5) Stáhnul jakési turistické mapy ČR Atlas pro TrekBuddy, kde byl soubor *.tar i soubor *.tim
6) Nakopíroval vše na kartu, spustil aplikaci, vybral mapy a čekal oněch 5 minut, než se mapy načetly.
7) Hledal, četl, hledal... zkoušel různé postupy i našel jiné mapy v taru se zoomem 14.
8.) Pomocí generátoru "tmi.cmd" od valihracha a exe souboru "tar.exe" vytvořil novej *.tmi soubor a vše pak překopíroval na kartu. A opět, mapy se otevíraly snad 10 minut.
9) Našel jsem po dalším dlouhém hledání na jiném fóru info, že se snad ještě dají mapy rozbalit z *.taru a dát je na kartu přímo rozbalené. Ale po vybrání souboru *.map, jak bylo popsáno ve fóru se akorát objevila chybová hláška o nekorektním souboru a mapy se neotevřely vůbec.

Každopádně celé tohle martyrium jsem asi absolvoval naprosto zbytečně, protože ani jeden pokus nefunguje a mapy se načítají stále nepoužitelně pomalu. Přiznám se, že mě docela překvapilo, jak složité je nainstalovat jednu turistickou navigaci, když jiné, konkurenční jsem nainstaloval asi za 2 minuty... a fungují bezproblémově. Ale TrakBuddyho všichni tak chválí, že bych jej chtěl také vyzkoušet.
Back to top
View user's profile Send private message
radegast

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 5:33 am    Post subject: Reply with quote

Já když jsem se to "pokoušel" rozchodit na E52 tak jsem se taky žádným způsobem nedostal k uspokojivé rychlosti nyčítání map.
Na 5230 švihá bez problému. Nic extra jsem pro to dělat nemusel.

Takže asi tak.

Nicméně pár vláken k E52 tady je, tak se když tak podívej tam.

HTC Desire S, SDHC 16GB,
TB vždy nejnovější,
Back to top
njuska

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 11:01 am    Post subject: Reply with quote

Aj, tak to nejsou dobré zprávy Sad N5230 má právě už trošku jinou verzi OS. Jinak těch pár vláken jsem snad našel, ale rady tam nejsou žádný - krom těch, které jsem už zkusil.
Každopádně díky za info.
Back to top
kato

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

Já mám nainstalováno na N82 tj skoro stejný soft.Chodí to rychleji než na N8.Je třeba v nastavení zaškrtnout use native service a ještě mít povolená data s přístupovým bodem k internetu.
Back to top
njuska

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

Kato, děkuju mockrát! Vypadá to, že to běhá Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum