Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nelze nainstalovat na nokii 6220

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TonyS

PostPosted: Fri Apr 06, 2012 6:25 pm    Post subject: Nelze nainstalovat na nokii 6220 Reply with quote

Zdravím, nevím jestli tento dotaz patří přesně sem, ale zkusím to.

Na této nokii jsem už trekbuddyho používal, ale starší verzi. Chtěl jsem si teď nainstalovat nejnovější verzi, ale po odinstalaci mi asi někde zůstaly zbytky aplikace v telefonu a nedaří se teď nainstalovat. Hlásí mi to, že už aplikace existuje a jestli chci přeinstalovat, když dám ano, vyskočí hláška "Nelze instalovat".

Na jednom foru jsem vyčetl, že se to dá vyřešit formátem karty, ale doufám, že je i míň drastický způsob. Mám toho na kartě dost a trvalo by dlouho než bych všechno zazálohoval. Jestli o něčem víte, nebo se vám to taky někdy stalo, prosím poraďte mi, jsem už dosti bezradný, TrekBuddy je skvělý prográmek.

Díky za jakékoliv rady
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Apr 06, 2012 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Jde o 6220 classic, tj. S60 3rd FP2 telefon?
Back to top
TonyS

PostPosted: Fri Apr 06, 2012 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ano, přesně tohle
Back to top
pavmar62

PostPosted: Sun Apr 08, 2012 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

Používám stejný typ telefonu, nyní tam je TB 1.1.0, vše bez problémů. Instalace novější verze probíhá normálně. Zkus se podívat do menu-nastavení-správa souborů-správa aplikací jestli tam není o TB zmínka. Jinak telefon si ukláda informace o aplikaci do složky private na kartě i v telefonu bohužel složka nenese název aplikace, ale je značena v binární formě (písmena a čísla). Zkusím se podívat, jestli najdu to umístění. Vždy odinstaluju starší ver, TB a instalace nové je bez problémů. Pokud máš kraklej telefon, dostaneš se všude třeba aplikací xplore. Jdu zkusit v. 1.1.1.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TonyS

PostPosted: Sun Apr 08, 2012 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

To je ten problém, že ve Správě aplikací není vubec TB. Telefon asi budu muset cracknout abych se tam dostal, ale zase se bojím, že napáchám víc škod než užitku.
Já jsem do teď taky neměl problém ani s odinstalací ani s následnou instalací nové verze, jen to teď nějak nevyšlo. Pravděpodobně to je někde chyba v telefonu, jenže nevím jestli vubec půjde vyřešit. Mrzelo by mě kdybych TB už neměl
Back to top
pavmar62

PostPosted: Mon Apr 09, 2012 6:23 am    Post subject: Reply with quote

No hackem nic nezkazíš, mě se už nepodařilo sehnat certifikát z symbiansigned a pomohl Hack by IAL ze stránek smartmobil.sk. Vše se dá obnovit trojhmatem (návrat do továrního nastavení) buhužel se vymažou všechny aplikace. Další možnost formát pam. karty. Pokud se odhodláš hacknout telefon a nainstaluješ si manažer x-plore můžeš se podívat sem:

Ve složce C:\Private je hromada různě očíslovaných složek >
\1000295\
DBS_100065FF_Contacts.cdb - Databáze kontaktů
DBS_100069CC_btregistry - Seznam bluetooth zařízení
DBS_10207216_SWinsLog.db - Log o instalaci softu

\1000395b\Calendar - Soubor s datama z kalendáře
\10003A73\Cntmodel.ini - Čísla z rychlého vytáčení
\1000484b\Mail\ - Složka se zprávama (SMS, MMS)
\101F413C\SIPprofiles.dat - SIP (Session Initiation Protocol) Profily
\101F4668\UnitConverter.ini - Uložené kurzy měn pro Převodník
\101F8530\Cookies - Cookies interního prohlížeče
\101875a\Startup\ - Spouštěcí soubory ?
\102072CC\SIMLanguage.dat - Aktuálně vybraný jazyk SIM karty
\20003252\Menuketserver.ini - (Tenhle soubor je v seznamu spouštěných aplikací)
\10003A3F\import\apps\ - Všechny ikonky (odkazy) k nainstalovaným aplikacím jsou umístěné tady v .RSC formátu. Přejmenujte je třeba na .RSCX, tím je můžete dočasně odstranit z menu. Když je přejmenujete zpět na .RSC, zase se objeví

C:\resource\apps - MIF soubory (ikonky) k aplikacím nainstalovaným v telefonu. Můžete si tak měnit ikony k aplikacím.

C:\sys\data\mmcstore - V tomhle souboru je uložené heslo k paměťové kartě, můžete si ho prohlédnout libovolným textovým editorem.

Jiná možnost je vyhledat na smartforech obdobný problém. Jinak už taky nevím jak Ti poradit.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum