icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • bluetooth / serial / internal GPS, simulator
  • offline raster maps (common grids and projections)
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • ... and more
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
  • Windows Mobile 5.x/6.x
  • Windows Phone Store  (FAQ)
Visit our wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Česky)(Česky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Sonim 5300 a špatný údaj o rychlosti

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ladys1

PostPosted: Sun Mar 04, 2012 4:49 pm    Post subject: Sonim 5300 a špatný údaj o rychlosti Reply with quote

Už jsem se ptal i v anglické sekci, žádný majitel tohoto telefonu se mi však neozval (zajímalo by mne jestli to dělá i na 3300ce). Pořád nemohu přijít na to, proč mi v TB ukazuje program rychlost pohybu dvojnásobnou než je skutečná, kterou se telefon právě pohybuje. Jedu autem třeba 50km rychlostí, navigace mi ukazuje 100km. Pokud dám záznam trasy do gpx a tu si pak exportuju třeba do Garmin MapSource, tak tam se mi ukazuje rychlost v jednotlivých místech trasy správně. Jinak souřadnice a nadmořská výška souhlasí přesně, pouze informace o počtu satelitů a chybovosti jsou nedostupné. To mi ovšem tak nevadí ale ta rychlost mě dost štve. Dá se s tím něco udělat a nebo alespoň, dělá Vám to taky a nebo je to jenom u mne,
Back to top
View user's profile Send private message
kruch
Site Admin

PostPosted: Sun Mar 04, 2012 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

A deje se to na obrazovce s mapou, nahore hned vedle casu?
Back to top
Ladys1

PostPosted: Mon Mar 05, 2012 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ano a nejen tam, všude kde se v TB ukazuje údaj o rychlosti (i v CMS). Zajímavé, že je to přesně dvojnásobek skutečné rychlosti. Zaznamenaná trasa (jednotlivé body trasy) jak jsem již psal, tak při otevření ..gpx v MapSource je rychlost zaznamenaná správně, takže chyba bude někde ve špatném zobrazení, data z gps modulu jdou 100% správně, protože v jiné GPS aplikaci v telefonu se mi rychlost zobrazuje korektně.
Back to top
guest

PostPosted: Fri Mar 09, 2012 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

Bohužel ten samej problém mám taky... Bohužel jsem se nikde nedočet, kde je chyba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kruch
Site Admin

PostPosted: Fri Mar 09, 2012 3:17 pm    Post subject: Reply with quote

Ja bych si teda tipnul, ze je to spatne i v gpx (v metrech za sekundu). Kdyz totiz otevrete GPX z TB v MapSource, tak tipuju ze ten spocita rychlost z bodu a casu, protoze rychlost je ulozena v extension elementu, ktery asi MapSource nepozna.

Ta "jina GPS aplikace" co ukazuje rychlost dobre je od vyrobce nebo od nejaky treti strany? Nenapada me nic jinyho nez to, ze by TB na Sonimech rychlost delil 2.
Back to top
guest

PostPosted: Fri Mar 09, 2012 4:34 pm    Post subject: Sonim XP 5300 - Bad Speedometer Reply with quote

tady jsem něco našel - http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=5924&highlight=speed
Back to top
kruch
Site Admin

PostPosted: Sat Mar 10, 2012 8:56 am    Post subject: Reply with quote

Muzete zkusit overit jestli je rychlost v GPX taky blbe? Je tam ulozena v metrech za sekundu.

EDIT: Ale co, tady v beta verzi se na Sonim telefonech proste rychlost z interni GPS deli dvema, jestli to chcete nekdo vyzkouset: http://www.trekbuddy.net/dev/2012-03-09/index.php
Back to top
guest

PostPosted: Sat Mar 10, 2012 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Čau, jo v gpx je to uložený v m/s.
Back to top
Ladys1

PostPosted: Tue Mar 13, 2012 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

kruch wrote:
Ja bych si teda tipnul, ze je to spatne i v gpx (v metrech za sekundu). Kdyz totiz otevrete GPX z TB v MapSource, tak tipuju ze ten spocita rychlost z bodu a casu, protoze rychlost je ulozena v extension elementu, ktery asi MapSource nepozna.

Ta "jina GPS aplikace" co ukazuje rychlost dobre je od vyrobce nebo od nejaky treti strany? Nenapada me nic jinyho nez to, ze by TB na Sonimech rychlost delil 2.

Tak rozborem gpx v texťáku jsem zjistil, že máš pravdu a že opravdová rychlost přiřazená k jednotlivým bodům trasy je jednak v m/s a že je také dvojnásobná, než skutečná rychlost pohybu v tom daném bodě. Garmin Mapsource si vytváří v přehledové tabulce trasy rychlost v km/hod výpočtem z délky úseku a času a nebere zřejmě v potaz rychlost ze záznamu .gpx trasy u jednotlivých bodů.
Ta jiná aplikace, která určuje veškerá správná data GPS (včetně počtu satelitů, přesnosti polohy a správné rychlosti) je nainstalovaná již v telefonu při jeho koupi.
Pokud by šla nějak vysápnout z mého telefonu, mohl bych ti ji poslat k rozboru, zda-li by nešlo nějak vydedukovat, kde byl zakopanej pes v rychlosti, případně jak aplikace vyhodnocuje počet satelitů a přesnost polohy.
Vyzkoušel jsem instalnout upravenou verzi 1.24beta a vypadá to zatím dobře. Zítra to musím prubnout v autě s referenční gps, při chůzi se to špatně měří Smile
Bylo by vynikající, kdyby se na tomto (jinak specificky skvělém) founu vyladil TB k dokonalosti, protože nemít v tomto telefonu mapovou navigaci, degraduje tento telefon na dětskou hračku (vzhledem k jeho možnostem využití) a TB je pro tento účel a telefon zatím jedno znejsmysluplnějších řešení.
Jinak je v telefonu zřejmě MTK chipset.
Edit: Tak chodí to, rychlost ověřena referenční gps v automobilu. Děkuji.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Česky-Slovensky All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum