Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
poszukuje dokladnej mapy polski

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LuHash

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 2:10 pm    Post subject: poszukuje dokladnej mapy polski Reply with quote

witam!
jako iz jestem swiezym uzytkownikiem systemu gps i o trekbuddy dowiedzialem sie doslownie przed chwila a wybieram sie wkrotce w podroz prosze o ile sa chetni do podzielenia sie mapa polski w miare najdokladniejszej skali przygotowanej juz do wrzucenia na fona (w800i)Smile czytalem tutrial jak stworzyc taka mapke ale jestem niestety rownie zielony jak i przed przeczytanie ww artykulu;)
z gory dzieki za wszelka pomoc
Back to top
View user's profile Send private message
Ranger

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Witaj,
A gdzie przeczytałeś o tworzeniu map ?
Nie słyszałem, żeby któryś z użytkowników TB tworzył mapy, bo te powstają latami. Jeżeli dla Ciebie jest za trudne obejrzenie dostępnych na forum linków z mapami, pobranie sobie czegoś co wybierzesz, a następnie użycie TB Cuttera do adaptacji mapy do wymagań TB, to polecam Naviexperta. Mapy przylecą do Ciebie same.
Back to top
LuHash

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

ech... chyba nie pytam kartografow tylko userow ktorzy uzywaja jakichs gotowych wyskalowanych juz mapek... sek w tym ze nie mam zbytnio czasu zeby sie teraz z tym pobawic tymbadziej ze nie mialem do czynienia ani z taka obrobka mapek ani tymbardziej konwersji ich tak aby dzialalo pod tb;) ale skoro uzytkownicy takowe juz sobie przerabiali myslalem ze ktos sie podzieli... jesli nie spoko... moze kiedys sie pobawie
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

A co to za różnica, kogo pytasz. Wybrałeś bezpłatny program, który pozwala na użycie map znajdujących się lokalnie w telefonie. Autor ich nie zapewnia. Nie wiem dlaczego uznałeś, że mapy powinni Ci zapewnić inni użytkownicy. Wystarczy stwierdzenie nie mam czasu, nie umiem ?
Już to napisałem, ale powtórzę wyraźniej - to nie jest program dla Ciebie.
Back to top
LuHash

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

Po pierwsze: ostatni post był jedynie sprostowaniem na chamską odpowiedź.
Po drugie: doskonale wiem, że to darmowe oprogramowanie i mapy szuka się we własnym zakresie.
I po trzecie: nic nie uznałem i wyraźnie napisałem, że jeśli znajdzie się uprzejmy użytkownik, który się podzieli będę wdzięczny....
Więc proszę, oszczędź mi swych nic nie wnoszących wypowiedzi. Fakt, może z wcześniejszej wypowiedzi zabrzmiało to jakbym nie wiedział w ogóle co to mapa, chodziło mi jednak o to, iż chwile jakie ostatnio poświęcam 'rozrywkom' w domu przy komputerze są bardzo ograniczone, a w połączeniu z brakiem czasu i zmęczeniem po pracy grzebanie się z tym wszystkim jest po prostu zabójcze...
Zwróć jednak uwagę na fakt, że jedynie proszę i nikogo nie przymuszam do niczego, a samo stwierdzenie 'to program nie dla Ciebie' jest trochę nie na miejscu'... Nie znamy się, więc nie oceniaj mojej wiedzy, tudzież umiejętności...

Skoro jednak nie otrzymam pomocy, to aby nie zaśmiecać forum moderator może usunąć posta:)
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

No cóż, chyba nie odróżniasz chamstwa od nieco brutalnej dla Ciebie prawdy.
Nie masz też zapewne bladego pojęcia o cenach szczegółowych map Polski. Na pomoc z mojej strony nie licz.

Dla osób równie zajętych, dołożyłem krótki przewodnik po polskich mapach rastrowych (2 część długaśnego już postu):
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=3093#3093
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum