Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Sony Ericsson k800i Vodafone + trekBuddy w koncu SUKCES !!!

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
leechu1

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 10:35 pm    Post subject: Sony Ericsson k800i Vodafone + trekBuddy w koncu SUKCES !!! Reply with quote

Witajcie
Czytając forum TrekBuddy oraz inne fora internetowe natknąłem się na często poruszany problem instalacji TrekBuddy i innych certyfikowanych aplikacji Java na niektórych telefonach Sony Ericsson, głównie tych kupionych za granicą.
Posiadam Sony Ericsson K800i zakupiony w Irlandzkiej sieci Vodafone.
Telefony zakupione w tej sieci niestety nie posiadają certyfikatu Thawte Premium Server CA w ustawieniach zabezpieczeń (Certyfikaty>Certyfikaty Java). Operator ten celowo bądź nie usuwa ten certyfikat wgrywając w telefon własną wersję oprogramowania.
W związku z brakiem certyfikatu instalacja TrekBuddy z pliku jad kończyła się komunikatem operation failed (operacja nie powiodła się). Byłem zmuszony zainstalować TrekBuddy z pliku jar co niestety wiązało się z niedogodnością ciągłych potwierdzeń zapytań o odczyt danych użytkownika (Allow application to read user data). W przypadku posiadania certyfikatu Thawte Premium Server CA oraz instalacji TrekBuddy z certyfikowanego pliku jad, w ustawieniach uprawnień aplikacji dla odczytu i zapisu danych użytkownika pojawia się opcja "Nigdy nie pytaj" i problem zapytań nie występuje.
Postanowiłem więc zmienić oprogramowanie z oprogamowania Vodafone na oryginalne oprogramowanie Sony Ericsson posiadające standardowo zainstalowany certyfikat Thawte Premium Server CA (Nieumiejętne flashowanie może uszkodzić telefon, więc jeśli się na nie zdecydujecie robicie to tylko na wlasna odpowiedzialnosc, opis flashowania tu: http://www.centrumse.pl/forum/index.php?s=059800fbcf68e7e810adb7f966fd96c3&showtopic=18809)
Po udanym przeflashowaniu pojawił się wyczekiwany certyfikat Thawte Premium Server CA w ustawieniach telefonu, jednak instalacja z pliku jad dalej przebiegała niepomyślnie. Kombinowałem z próbami wgrywania samego certyfikatu ponownie, jednak bezskutecznie - jakoś nie udawało mi się wgrać innych certyfikatów. W końcu po godzinie 24-tej zauważyłem że po flashowaniu data w telefonie była ustawiona na kilka lat wstecz. Jakie było moje zdziwienie gdy po przestawieniu daty na aktualną TrekBuddy z pliku jad ruszył jak złoto Smile
Mam nadzieję, że to co napisałem pomoże innym w walce ze swoimi Sony Ericssonami

--
Pozdrawiam
Leechu
www.leechu.republika.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum