Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Geocaching - problemy ogólne

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ranger

PostPosted: Thu Jan 22, 2009 10:28 am    Post subject: Geocaching - problemy ogólne Reply with quote

Jako wstęp w tym temacie - jak poprawnie zapisać w TrekBuddy współrzędne skrzynki.
Gwoli przypomnienia, ekran kompasu powstał specjalnie dla geocacherów i jego używa się do wyznaczenia współrzędnych skrzynki. Ba, ale ekrany kompasu są dwa (patrz obrazek poniżej). Czym się różnia ?
Ten z niebieską strzałką igły to ekran bez uśredniania pozycji, ten z czerwoną oznacza włączenie uśredniania pozycji. Przy włączonym uśrednianiu należy odczekać przynajmniej minutę zanim zapisze się pozycję. Warto też przed zapisem punktu sprawdzić jaka jest deklarowana przez system GPS dokładność wskazywania pozycji widoczna w lewym górnym rogu ekranu kompasu. Wartość ta zależy bezpośrednio od rodzaju używanego modułu GPS, miejsca i warunków odbioru. Dla typowych odbiorników konsumenckich wartość ta wynosi od kilka metrów. Nie muszę też chyba przypominać, że w geocachingu nie sprawdzą się moduły o samochodowej charakterystyce.
Życzę dobrych warunków odbioru sygnału GPS przy chowaniu skrzynek.

TB_geocaching_usrednianie_pozycji.png
 Description:
 Filesize:  5.03 KB
 Viewed:  11363 Time(s)

TB_geocaching_usrednianie_pozycji.png

Last edited by Ranger on Sat Mar 20, 2010 1:56 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
piekarok

PostPosted: Mon Apr 20, 2009 8:48 am    Post subject: Zdjęcia w plikach GPX Reply with quote

Witam. Jestem szczęśliwym psiadaczem TB 2.0 PL i właściwie głownie (jak na razie) używama go do geocachingu.
Mozliwość czytania opisu skrzynek z formatu GPX to duże ułatwienie w zabawie ale czy można w jakiś sposób umieszzać w nich zdjęcia ze stron (opencaching). Nie jestem zbyt obeznany w tych sprawach, ale jak by ktoś miał jakiś w miare prosty sposó to bardzo proszę o poradę.

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam entuzjastów TB.
Back to top
Idaho

PostPosted: Wed Jul 22, 2009 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Właśnie postanowiłem zainteresować się tym tematem i trochę poczytać o GeoCachingu i może go trochę odświeżyć więc zamieszczam link z Wiki

http://wiki.opencaching.pl/index.php/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Back to top
Ranger

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

W nowej, mającej się właśnie pojawić wersji TB 0.9.96 znajduje się obsluga logów skrzynek i nie tylko. Poniżej ilustracja:

Geocaching_0996_logi.png
 Description:
 Filesize:  10.55 KB
 Viewed:  8787 Time(s)

Geocaching_0996_logi.png

Back to top
Ranger

PostPosted: Sat May 08, 2010 10:15 am    Post subject: Reply with quote

A w wersji 0.9.98 jest widoczna obsługa Notatek (FieldNotes) Smile

_TrekBuddy_0.9.98_nowe_funkcje.png
 Description:
 Filesize:  76.43 KB
 Viewed:  8471 Time(s)

_TrekBuddy_0.9.98_nowe_funkcje.png

Back to top
kopernik92

PostPosted: Thu Aug 07, 2014 11:44 pm    Post subject: Reply with quote

Witam, to mój pierwszy post. Zarejestrowałem się jakiś czas temu, forum śledziłem troszkę, później nie korzystałem za wiele z TB i znów wróciłem. Kiedyś korzystałem z TB na rowerze, obecnie właśnie w geocachingu. Ale do rzeczy:

Chciałbym trochę odkopać temat geocachingu. Jak pytał kiedyś piekarok, chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość zgrania koordynatów skrzynek razem ze zdjęciami? Opisy dołączone do plików gpx są bardzo pomocne, nie trzeba nic notować ani drukować jednak czasami opisy nie wystarczają. Ranger pokazał ilustracje jednak nie wiem jaki format plików ściągnąć i do jakiego folderu wrzucić. Na opencaching.pl dostępny jest gpx + zdjęcia opisane jako garmin. Jednak jak wyczytałem na forum, TB nie obsługuje tego formatu. Używam wersji 1.0.16 w telefonie Samsung Wave 533
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum