Bílý vrch
icon TrekBuddy
www.trekbuddy.net
Outdoor companion.
  • internal / bluetooth / simulator GPS
  • offline raster maps
  • smart GPX / raw NMEA logs
  • waypoints and simple navigation
  • custom views
  • MIDP and Symbian phones
  • Blackberry
  • Android
Visit wiki to see all features, guides and howtos. Project tracker.
Trekbuddy is on Github now

Partners:    (Polish/Polski)(Polski) Compass mapy      (Polish/Polski)(Polski) Galileos mapy      (Polish/Polski)(Polski) CartoMedia      (Czech/Èesky)(Èesky) Eaglesoft trasy      (Polish/Polski)(Polski) ExpressMap     

FAQFAQ   SearchSearch   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Tracks Album (slady trasy i punkty w PC)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski
View previous topic :: View next topic  
Author Message
JacekK

PostPosted: Sat Apr 19, 2008 8:50 am    Post subject: Reply with quote

artek wrote:
... po zamianie załączonego przez ciebie pliku gds32.dll wersja 6.0.1.0, InterBase Server, Inprise Corporation na plik gds32.dll wersja 6.3.5.4926, Firebird SQL Server, The Firebird Project, czyli ten który instalowany jest wraz z firebirdem w katalogu /windows/system32.

Dołączyłem swój plik gds32.dll, a używam Interbase'a. dołączyłem go, bo komuś wyskakiwał komunikat o braku tego dll'a. Nie spodziewałem się, że wersja z Firebirda nie jest zgodna z tą z Interbase.
Dzięki za informację - zaraz wyrzucę go z paczki i podmienię link.
Back to top
View user's profile Send private message
artek

PostPosted: Sat Apr 19, 2008 9:41 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
dołączyłem go, bo komuś wyskakiwał komunikat o braku tego dll'a.

a to może wynikać z tego, że co prawda przy instalacji firebird pyta czy skopiować dll'e do kartoteki systemowej - ale domyślnie tego nie robi - trzeba to zaklikać samemu.
proponuję dopisać jedno wyraźne zdanie o firebird'zie i opcjach instalacji:

fb1.jpg
 Description:
 Filesize:  35.8 KB
 Viewed:  11755 Time(s)

fb1.jpg

fb2.jpg
 Description:
 Filesize:  29.6 KB
 Viewed:  11755 Time(s)

fb2.jpg

Back to top
JacekK

PostPosted: Sat Apr 19, 2008 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki Artek. Przerzuciłem Twoje screeny do wątku w dziale Tools.
Back to top
JacekK

PostPosted: Sat Apr 19, 2008 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

@Ranger - oto fragment helpa z Ozi-ego:

Quote:
The unregistered version is limited to using 2 calibration points and as stated above the Latitude/Longitude lines must run parallel to the edges of the screen for the calibration to be acceptable.

Wygląda więc na to, że w przypadku tak prostej kalibracji, jaką ja używam, nie mijałem się z prawdą.
Więc na razie wstrzymam się z rozwojem aplikacji w tym kierunku - zostanie tak, jak jest, bo wolę popracować nad route'ami, zapisem wyedytowanych ścieżek z powrotem do gpx'a, czy łączeniem i dzieleniem track'ów.
Swoją drogą problem ciekawy i na pewno do niego jeszcze wrócę.

Pozdrawiam
Back to top
Ranger

PostPosted: Sun Apr 20, 2008 8:31 am    Post subject: Reply with quote

To rzeczywiście wymaga przemyślenia Cool
Jest też kwestia posługiwania się mapą komputerową w określonym formacie zapisu. W wypadku TB, ze względu na możliwości telefonu, najczęściej jest to plik png, skalibrowany do wymagań aplikacji (4 punkty). Więc niejako naturalną koleją rzeczy byłaby chęć użytkowania niepociętej mapy w takim formacie i z taką samą kalibracją w Twojej aplikacji. Wbrew pozorom, przy dużej ilości map, ręczne dostosowanie np. kalibracji do wymagań różnych aplikacji jest z natury czasochłonne.
Wersja trial (a nie shareware) OziE pozwala na bezpłatne kalibracje 4 punktowe, więc od tej strony nie ma problemu.
Na mapy z Googla trzeba uważać, dla dużych obszarów i przy małych skalach widoczna jest różnica dla projekcji Mercatora (taką mają te mapy), na forum, chyba już gdzieś w koszu, możesz odnaleźć dyskusję, sprzed półtorej roku z ilustrującymi problem obrazkami.
Zresztą jest on też widoczny np. w gm2tb, gdzie dobrze działa 5 najbardziej szczegółowych powiększeń, a reszta kalibracji już nie.

Pomysł z dołożeniem w pierwszej kolejności zakładki i obsługi tras jak najbardziej popieram.
Back to top
lukas_ki

PostPosted: Sat May 03, 2008 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

Ranger wrote:
Przyjrzyj się dokładnie kalibracjom map.
W TB jest z powodzeniem używane przekształcenie afiniczne, w OziE również dla niewielkiej liczby punktów, dla większej afiniczne + najmniejsze kwadraty, dla dużej nieliniowości (deformacji) przekształcenia wielomianowe. Te informacje, ze wskazaniem przy jakiej ilości punktów która metoda jest stosowana znajdziesz w pliku pomocy OziEgo.
Z tych powodów zaleca się kalibracje map do TB w ściśle określony sposób, tj. na cztery punkty w pobliżu narożników, by wyliczenie pozycji na mapie było w nim poprawne. I to skutecznie wystarcza dla map w miarę dobrze zeskanowanych, bez dużych deformacji nieliniowych.

Czegoś tu nie rozumiem. Mówisz, że najlepiej jest używać do kalibracji czterech punktów, a TB używa przekształceń afinicznych. Wydawało mi się, że do znalezienia przekształcenia afinicznego wystarczą 3. punkty. I w zasadzie więcej niż trzech użyć się nie da:/
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat May 03, 2008 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

lukas_ki wrote:

Czegoś tu nie rozumiem. Mówisz, że najlepiej jest używać do kalibracji czterech punktów, a TB używa przekształceń afinicznych. Wydawało mi się, że do znalezienia przekształcenia afinicznego wystarczą 3. punkty. I w zasadzie więcej niż trzech użyć się nie da:/

Wykonujesz kalibrację w TB czy w Ozim ?
Zdaje się, że opisałem jak kalibracje są wykonywane w Ozim, to nie oznacza, że dokładnie ta sama ilość punktów jest wykorzystywana w TB.
Weź pod uwagę, że TB korzysta z parametrów narożników MMPLL wyliczonych przez OziE, a tych są 4.
Zastosowanie kalibracji 4 punktowej w Ozim, powoduje użycie do wyliczeń MMPLL metody afinicznej+najmniejszych kwadratów, a uzyskana dokładność doskonale wystarcza by tak skalibrowana mapa poprawnie działała w TB.
Back to top
lukas_ki

PostPosted: Sat May 03, 2008 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

Napisałeś dokładnie coś takiego:
Ranger wrote:
Z tych powodów zaleca się kalibracje map do TB w ściśle określony sposób, tj. na cztery punkty w pobliżu narożników, by wyliczenie pozycji na mapie było w nim poprawne.

Czyli rozumiem, że TB wykorzystuje 4. punkty. A jednocześnie wspominałeś o przekształceniu afinicznym.

Nie chodzi mi o to żeby łapać Cię za słówka, ale chciałbym jak najwięcej wiedzieć jak działa TB, bo sam produkuję jakąś małą aplikacyjkę i chciałbym aby była jak najbardziej kompatybilna z TB.
Back to top
Ranger

PostPosted: Sat May 03, 2008 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

No cóż ....
Powiedzmy, że TB używa przekształcenia afinicznego "ze wspomaganiem". Z tym że kluczowe jest rozwązanie obsługi przeliczeń dla projekcji.
Niestety więcej nie podpowiem, jak zauważyłeś to nie jest, póki co, aplikacja open source.
Back to top
RoboD

PostPosted: Sun May 11, 2008 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

@ JacekK

Mała sugestia z mojej strony. Przydałaby mi się możliwość grupowania tracków. Przy dużej ilości danych uprościłoby to wyszukiwanie itp.

Back to top
JacekK

PostPosted: Mon May 12, 2008 6:31 am    Post subject: Reply with quote

Sam na to wpadłem Smile Też mam już sporo własnych ścieżek i się trochę gubię. Wykombinuję coś w następnej wersji... jak ją w końcu spłodzę - ostatnio mało czasu, ale powoli się robi. Rozgrzebałem zapis ścieżek z powrotem do gpx-ów i trochę planowanie routów.
Back to top
JacekK

PostPosted: Wed May 21, 2008 8:58 pm    Post subject: Reply with quote

Żeby nie było, że się obijam Smile
Niebawem nowa wersja, a w niej:
- trzecia zakładka z punkami routów
- możliwość przerzucenia trackpointa, czy waypointa do tabeli routepointów (czyli tworzenia routów na podstawie trackpointów i waypointów) - w przyszłości będzie też można dodawać punkty "z ręki"
- grupowanie plików i filtr według grupy
- zaznaczanie z shiftem większej ilości ścieżek w tabelce (specjalna procedurka, bo standardowy DBGrid w Turbo Delphi tego nie ma)
- możliwość wczytania większej ilości plików z mapami niż jeden (jak w MapEdit można doczytywać mapy)
- możliwość zmiany koloru ścieżki
- możliwość zapisania zaznaczonych na liście ścieżek, waypointów i route'ów do jednego pliku gpx
- powiększanie również oknem (a nie tylko poprzez przesuwanie myszy z wciśniętym shiftem)
- przeliczanie nowych max i min dla lat i lon, dystansów i prędkości dla ścieżki po usunięciu z niej trackpointów
... i sporo innych drobiazgów i poprawek

Nowa wersja w testach - jak wszystko będzie OK, to wrzucę za jakiś tydzień.

screeshot030beta.jpg
 Description:
Wersja 0.3.0
 Filesize:  69.37 KB
 Viewed:  11087 Time(s)

screeshot030beta.jpg

Back to top
RoboD

PostPosted: Thu May 22, 2008 8:09 am    Post subject: Reply with quote

JacekK wrote:
przeliczanie nowych max i min dla lat i lon, dystansów i prędkości dla ścieżki po usunięciu z niej trackpointów

GREAT Very Happy

Back to top
temptrekbuddy

PostPosted: Thu May 22, 2008 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

@JacekK
Stary ładnie dałeś. Dzieki za kawał dobrej pracy. Dokładnie takiej aplikacji brakowało.

JacekK

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

Ostatnio mało czasu... więc postanowiłem opublikować nową wersję nie czekając na dokończenie pliku lang.ini z tłumaczeniem interfejsu.
Wobec tego w pierwszym poście wątku
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?p=9824#9824
wrzuciłem jako załącznik plik exe od najnowszej wersji TrackAlbumJK 0.3.0. (wystarczy podmienić pliki exe)

A tam:
- grupowanie przez kategorię
- możliwość wczytywania wielu map i zapamiętywanie map ostatnio wczytywanych
- drobna statystyka (czasy, odległości) z zaznaczonych ścieżek
- zapis do gpx widocznych ścieżek
- zmiana koloru ścieżki
- rozjaśnianie mapy
- zakładka routów
- powiększanie oknem (z wciśniętym klawiszem alt)
i wiele innych poprawek

Wrzuciłem przede wszystkim po to, by koledzy posprawdzali czy wszystko działa dobrze, bo pogrzebałem trochę w bazie danych (dodałem kilka kolumn) w runtime i trzeba zobaczyć, czy jest OK. Piszcie, jak coś kuleje.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    TrekBuddy Forum Index -> Polski All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 3 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum